Několik tipů, jak vybrat dárek pro kolegy v práci

- Komerční sdělení -brilantní

Přesto, že dávání dárků na pracovišti by nemělo být považováno za povinné, mnoho lidí a podniků si dárky vyměňuje, zejména během svátků, ale také na narozeniny či svátky. Je to nutné? Kolik by takový dárek měl stát? A co vlastně dát někomu, kdo vám není úplně blízký? To vše se dozvíte v tomto článku.

Pokud vaše kancelář připravuje sbírku na skupinový dárek pro kolegu, možná nejste zrovna nadšení. Možná jste v kanceláři noví, nebo momentálně nemáte peníze navíc. Je v pořádku říct: „Je mi líto, můj rozpočet to aktuálně neumožňuje.“

Jaký dárek je vhodný pro kolegu?

Čtěte také:

Žádný vztah vám dlouho nevydrží? Možná děláte tyto závažné chyby

Čtěte také:

Kdy ve vztahu zpozornět, abyste se ubránili manipulátorovi či toxické žárlivosti?

Čtěte také:

Krutá pravda! Ženy pracují dvakrát více než muži… Ale, alespoň v tomto jsou pánové lepší

Čtěte také:

Vánoce? Tato znamení nakupují dárky výlučně na poslední chvíli, zde jsou jejich důvody

Čtěte také:

Jak dlouho trvá bolest po rozchodu? Odborník má odpověď, ale asi vás nepotěší…

Čtěte také:

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Čtěte také:

Tipy jak zařídit moderní ložnici a ložnici pro hosty

Čtěte také:

Posilovací guma – sportovní pomůcka na cvičení doma i venku

Čtěte také:

Na jaře všechno rozkvétá. Proč nezkusit také nějakou výraznou změnu?

Čtěte také:

Striptýz Pardubice: Zábava na rozlučku se svobodou či oslavu narozenin

Čtěte také:

Nika v koupelně: stylové řešení

Čtěte také:

Miniklimatizace jako pohodlné řešení

Čtěte také:

Užijte si opalování a sluneční paprsky s vědomím, že je o vaši pokožku dokonale postaráno

Čtěte také:

Vitaminy D3 a K2, aneb ve dvou se to lépe táhne

Obecným pravidlem je, že dárky, které jsou určeny “na tělo” obdarovaného – jako parfém, pleťová voda, oblečení nebo šperky – jsou příliš osobní na to, aby je dali kolegům v práci.

Vína a likéry jsou často ceněny – a mají tu výhodu, že je lze snadno znovu darovat, pokud někomu nevyhovují. Dávejte si však pozor na dávávání alkoholu, pokud nevíte, jestli si obdarovaný občas rád naleje.

Dárek ani moc levný ani moc drahý

Pokud dáváte dárek kolegovi, musíte také odhadnout adekvátní cenu. Pokud se objevíte s notebookem, nebo kašmírovou dekou, zatímco si všichni ostatní vyměňují ponožky a vtipné hrnky, pravděpodobně se ostatní lidé budou cítit nepříjemně.

Opak je také pravdou. Pokud si všichni vyměňují dárky, o kterých upřímně doufají, že se lidem budou líbit, vy s dárkem z benzinové pumpy nejspíše vyvoláte zklamání.

Výběr dárku si dobře rozmyslete

Před výběrem dárku si položte otázku, jakou zprávu o vás dárek sděluje. Správný dárek by měl ukázat, že jste si dali dost záležet, abyste darovali vhodný a promyšlený dárek jako projev uznání a respektu. Nemělo by to být něco, co jste si na poslední chvíli vyzvedli v obchodě v přízemí.

Tip: Nejlepší dárek pro kolegu či kolegyni je takový, který bude ozdobou, ale zároveň bude mít praktické využití. Takto skvěle sloužíplecháčky, nebodekorační polštáře. Navíc můžete vybrat originální potisk a třeba ještě pobavit zbytek kanceláře!

Dobře zvažte, kolik za dárek utratit

Dávat extravagantní dárky, abyste získali něco na oplátku nebo zastínili spolupracovníky, není nikdy dobrý nápad. Nevypadá to dobře a obdarovaný se obvykle cítí nepříjemně.

Drahé dárky se mohou zdát nepřiměřené dané příležitosti a také tomu, co dávají ostatní pracovníci. Odeslaná zpráva nespočívá v tom, jak jste velkorysý, ale v tom, že se potřebujete pochlubit..

Každá kancelář je jiná. Nejlepší, co uděláte, pokud máte pochybnosti, je zeptat se jednoho nebo dvou kolegů, kolik za dárek utrácejí.

Darování hotovosti, nebo dárkových karet?

Obecně platí, že byste na pracovišti neměli dávat hotovost jako dárek. Poskytování hotovosti se nepovažuje za přijatelné. Dárkové karty a dárkové certifikáty však fungují stejně jako hotovost a jsou již mnohem lepší volbou. Je dobré si předem udělat průzkum, co by obdarovaný ocenil.

Nedávat vůbec žádný dárek může být lepší než dát špatný dárek. Pokud vám chybí nápady, zeptejte se několika lidí ve společnosti, abyste získali představu o druzích dárků, které lidé dávají. Můžete také požádat přátele a rodinu o nápady nebo hledat online dárky do kanceláře v cenovém rozpětí, které chcete utratit.

Dobrým pravidlem je zeptat se sami sebe, jak byste se cítili při obdržení konkrétního daru, který zvažujete dát.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora