Síla recenzí v praxi, čeho si nejvíc všímat u recenzí obchodů radí 123jobs Media

- Komerční sdělení -brilantní

Jednou z nejlepších věcí, kterou nám internet víceméně každý den dává k dispozici, je možnost sledovat online recenze a hodnocení obchodů a produktů, u nichž si nejsme kvalitou jisti z předchozích zkušeností. Není ale recenze jako recenze. A my vám dnes poradíme, jaké aspekty jsou na recenzi nejdůležitější.

Konstruktivní kritika na prvním místě

Čtěte také:

Víte, že ženy ukradly mužům podpatky ze šatníku?

Čtěte také:

Dlouhý rukáv, maxdélka a výrazný vzor! Toto je 9 šatů do zimního období

Čtěte také:

3 klíčové trendy v ženské kráse pro rok 2022! Víte, s jakým účesem zabodujete?

Čtěte také:

Toto je prý nejkrásnější úsměv v Hollywoodu! Žebříček ovládla slavná seriálová kráska

Čtěte také:

Do nového roku udělejte rázný krok! Toto je 9 kozaček, se kterými budete stát pevně na zemi

Čtěte také:

Windows 11 – nový operační systém od Microsoftu

Čtěte také:

Společnost Mars slaví Den matek. Podporuje inkluzi, diverzitu a rovnost pohlaví na pracovišti

Čtěte také:

Houby si můžete vypěstovat i sami

Čtěte také:

Tefal Actifry – specialista nejen na hranolky

Vždycky se snažte brát relevantně takové recenze firem, které jsou už na první pohled opravdu konstruktivní kritikou. Nejen pro Česko jako národ, ale i globálně je problém online recenzí v tom, že zde mnozí využívají anonymity. Není tak problém narazit na takové recenze, které jsou silně záporné, ale u toho postrádají rozumnou formulaci.

Většinou jde o takové, které jsou vyloženě psány ve spěchu, s chutí pomluvit. Což mimo jiné poznáte nejen propracovaností recenze, ale také na základě struktury recenze jako takové. Většinou jsou odfláknuté recenze opravdu řešeny jenom jedinou věcí, neupřesněnými odrážkami, a někdy i spoustou stylistických a gramatických chyb.

Sledujte u recenzí cenu produktu

Velice důležitou věcí je sledování ceny produktu. A to hlavně v kontextu daného sortimentu. Důvod? Je velice jednoduchý! Velice často se totiž můžeme setkat s nedůvěryhodnými recenzemi v tom ohledu, že recenzent ví jen pramálo o daném sortimentu nebo produktu.

Výsledné porovnávání tak může ztrácet na relevantnosti hodnocení, jako takového. Typickým příkladem tady může být elektronika, především poté notebooky. Mnozí totiž v neznalosti sortimentu očekávají špičkové výkony od nižší střední třídy. Výsledná recenze je poté podaná takovým způsobem, který zdaleka nevypovídá o kvalitě produktu v rámci konkrétní cenové třídy. Proto se mimo pročítání vždy i podívejte po konkurenci, vyšších i nižších modelech produktu, a objektivně je porovnejte. Často dojdete i k tomu názoru, že je nakonec lepší připlatit několik procent ceny za desítky procent lepšího výkonu či využití.

Hodnotící portál Aplikant.cz od společnosti 123jobs Media umožňuje snadné vkládání a vyhledávání hodnocení firem a přehledné recenze jednotlivých společností. Bez nutnosti registrace a zcela zdarma.


Více recenzí můžete přečíst na ABrecenze.


- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora