Melnik: červené suché víno

- Komerční sdělení -brilantní

Melnik je malebné městečko nacházející se v jihozápadním Bulharsku, které je známé svou bohatou historií, architektonickými skvosty a vinařskou tradicí. Procházka úzkými uličkami Melniku vás zavede do minulosti, kde narazíte na řadu historických památek, jako jsou kostely, kláštery či zachovalé domy z dob Osmanské říše. Navštivte také Melnickou pevnost nebo Kordopulovu rezidenci, která ukrývá impozantní sklepy s víny. Právě díky pěstování hroznů a produkci vína je Melnik vyhlášeným cílem pro milovníky tohoto nápoje. Místní odrůda Melnik je pěstovaná pouze na území Bulharska.

Mavrud: unikátní odrůda hroznů pro výrobu kvalitních vín

Mavrud je jedna z nejstarších a nejvzácnějších odrůd hroznů, která pochází právě z Bulharska. Je známá svým charakteristickým temně rubínovým odstínem a intenzivní chutí s tóny tmavých lesních plodů, koření a bylin. Vína z odrůdy Mavrud jsou vysoce ceněna pro svou plnou chuť, výraznou tříslovinu a dlouhý závěr. Tato odrůda je pěstována především v oblasti Melnik a Plovdiv, kde se z ní vyrábějí jedinečná vína s potenciálem stárnutí. Mavrud tak patří mezi poklady bulharského vinařství.

Rubin: moderní kříženec s bulharským původem

Odrůda Rubin je další zajímavostí bulharského vinařství, která byla vyšlechtěna v roce 1944 křížením dvou známých odrůd – Nebbiolo a Syrah. Toto moderní křížení nabídlo nové možnosti ve výrobě červených vín s bohatou ovocnou chutí, jemnými tříslovinami a dobrou strukturou. Vzhledem ke svému původu se Rubin nejčastěji pěstuje na jihu Bulharska, zejména ve vinicích kolem města Melnik. V posledních letech si vína z této odrůdy získala popularitu i za hranicemi Bulharska díky své unikátnosti a kvalitě.

Ať už jste milovníkem historie, architektury nebo vína, Melnik je destinací, která vám nabídne nezapomenutelné zážitky a objevování místních pokladů. Ochutnejte jedinečná vína z odrůd Mavrud a Rubin a vychutnejte si atmosféru tohoto malebného města s bohatou vinařskou tradicí.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora