Pojištění majetku – co, kde, jak, za kolik

- Komerční sdělení -brilantní

Pojištění majetku patří již léta k nejvyhledávanějším pojistným produktům. Navzdory rostoucí poptávce však mnozí klienti uzavírají nevýhodné smlouvy. Pár rad ohledně vhodné pojistky, rozsahu pojištění a nastavení výše pojistného plnění tak přijde vhod.

Rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti
Zásadní chyby, kterých se klienti při uzavírání pojištění dopouštějí, vyplývají z neznalosti definic vybraných pojmů v pojistných smlouvách. Při pojišťování majetku je klíčové znát rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti. Jinak hrozí, že vsadíme pouze na 1 z produktů a v případě pojistné události nebudeme mít nárok na náhradu škody.

Čtěte také:

Žádný vztah vám dlouho nevydrží? Možná děláte tyto závažné chyby

Čtěte také:

Kdy ve vztahu zpozornět, abyste se ubránili manipulátorovi či toxické žárlivosti?

Čtěte také:

Krutá pravda! Ženy pracují dvakrát více než muži… Ale, alespoň v tomto jsou pánové lepší

Čtěte také:

Vánoce? Tato znamení nakupují dárky výlučně na poslední chvíli, zde jsou jejich důvody

Čtěte také:

Jak dlouho trvá bolest po rozchodu? Odborník má odpověď, ale asi vás nepotěší…

Čtěte také:

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Čtěte také:

Tipy jak zařídit moderní ložnici a ložnici pro hosty

Čtěte také:

Posilovací guma – sportovní pomůcka na cvičení doma i venku

Pojištění domácnosti – Pojistíme-li si pouze domácnost, chráníme jen bytové zařízení, nikoli objekt jako takový. V případě potopy, požárů, vloupání nebo jiných rizik si tak budeme moci nárokovat jen náhradu škod způsobených na nábytku, spotřebičích a jiném zařízení.

Pojištění nemovitosti – Při takovém druhu pojištění se chrání samotná nemovitost, tedy stavba. Cílem je pojištění proti jejímu poškození v důsledku přírodních katastrof, vloupání či různých výbuchů.

Kombinované pojištění majetku
Zájemci o pojištění domácnosti i nemovitosti nemusí uzavírat dvě pojistné smlouvy. Pojišťovny totiž nabízejí různé balíky, v jejichž rámci lze využít speciální kombinovanou formu a pojistit si bytové zařízení i stavbu najednou. Klienti se tak mohou vyhnout nadbytečné administrativě a často díky tomu i ušetřit na poplatcích.

Co všechno zahrnout do pojištění
Pojištění domácnosti patří k nejkomplexnějším pojistným produktům, což umožňuje klientům pojistit si téměř vše, co spadá pod bytové zařízení. Výhodou je možnost využít různá připojištění, která se vztahují například. na kola ve sklepě. Speciální pojištění vyžadují také šperky a jiné cennosti umístěné v trezorech nebo bezpečnostních skříňkách.

Jakou výši pojištění si nastavit
Konkrétní výše pojistky závisí na požadavku klienta, který si po dohodě s pojišťovnou může sám určit, jakou hodnotou chce daná pojistná rizika krýt. Odborníci doporučují vsadit na takovou částku, která postačí k pořízení nového bydlení. To ale vyžaduje o něco vyšší splátku, což mnohým klientům nevyhovuje a snaží se ji snížit i za cenu, že případné pojistné plnění bude nízké.

Na slovenském trhu v současnosti působí hned několik pojišťoven, které umožňují klientům využít komplexní balíčky zaměřené na pojištění majetku. Pojistenci si mohou vybrat na základě několika faktorů od cen a výše poplatků přes formy připojištění až po renomé vybraných poskytovatelů.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora