Designérů už nezajímají jen štíhlé bělošky

- Komerční sdělení -brilantní

V módě letos nastává skutečná revoluce, modelky nejsou už jen „věšáky na šaty“.

Předcházelo tomu pár titulek exkluzivních magazínů, kde pózovaly modelky s konfekční velikostí L nebo XL, několik kampaní s modelkami různých ras, národností a velikostí.

Módní svět poslední roky nechce být jen producentem pěkných šatů pro specifické skupiny lidí, ale stává se jedním z pilířů filantropie a tvůrcem šatů pro všechny.

Postupně si svou roli ve společnosti uvědomuje stále více módních designérů, využívá recyklovaných materiálů, zbytkových látek, vytváří kolekce pro fyziologii těla každého z nás a také kolekce, které jsou cenově dostupnější.

Taková forma revoluce se „prodrala“ i na přehlídková mola newyorského týdne módy, během kterého návrháři a módní domy představili své kolekce pro sezónu jaro/léto 2017.

Velikost XL je na molech vítána
Designérka Tracy Reese uvádí do svých obchodů pravidelně kolekce, které jsou určeny ženám pro běžné nošení a respektuje i to, že každá její zákaznice je jiná.

Některé ženy, které u ní nakupují, mají útlou postavu, jiné jsou plnoštíhlé. Svou otevřenost různorodosti ženských postav dala najevo i na své přehlídce v New Yorku.

Uvedla kolekce, ve kterých byla část oblečení určena pro ženy s konfekční velikostí XS až 2XL.

Její rozhodnutí pramenilo z požadavků zákaznic. „Je to něco, co jsem chtěla udělat už delší dobu. Vždy, když jsem se objevila v obchodech, zákaznice po mně žádaly širší škálu velikostí,“ řekla pro Refinery29.

Jedno z největších gest vůči ženám, které milují módu a nemají postavu modelky, udělal návrhář Christian Siriano.

Do své show zakomponoval pět „plus-size“ modelek, což zatím ještě žádný designér neudělal. Siriano je však znám svým přístupem k pozitivismu a obhajobě různorodosti lidských těl.

Dokáže z každé ženy udělat nádhernou bytost díky šatům, které jí dokonalé padnou. Jeho cílem je z ženské různorodosti udělat natolik normální věc, že ​​se už o ní ani nebude mluvit.

Modelky s velikostí XL předváděly i pro značku Tome či Chromat.

Nejen velikost, ale také pleť
Současní designéři považují za důležité upozornit na diverzitu nejen v konfekční velikosti, ale také v barvě pleti. Každý člověk je jiní, ale přece jsme všichni stejní a zasloužíme si stejné jednání, přístup a samozřejmě i módu.

Asi tak lze shrnout myšlenku aktuálně probíhajícího módního týdne v New Yorku.

Za nejpestřejší přehlídku považují média čtvrtou kolekci rapera Kanye Westa s názvem Yeezy, kterou před pár dny uvedl již ve čtvrté sezóně.

Raper si však ze začátku společnost mírně zlobil, jak už to u něj bývá zvykem, a modelky si na casting zavolal prostřednictvím Twitteru.

Na sociální síti napsal: „Multiracial women only“. Hledal tedy ženy více národností a ras, což bylo zdrojem hněvu některých uživatelů internetu.

Na jeho přehlídce vystoupilo přibližně sto modelek, které stály na trávníku Rooseveltova ostrova v horkách čtyři hodiny.

Některé na začátku show dokonce odpadly, jiné si musely sednout, než čekaly na začátek prohlídky. V každém případě, šlo o nejpestřejší škálu modelek na NYFW.

Skuteční lidé jako modelové
Sympatický počin uskutečnila značka J.Crew, která před profesionály tentokrát upřednostnila amatérské modelky a modely, skutečné lidi.

Do jarní kolekce pro rok 2017 oblékla své přátele, příbuzné, kolegy a blízké – stylové lidi, které všichni běžně potkáváme na ulicích.

„Hodně jsme si povídali o tom, co nás inspiruje a jsou to lidé v naší kanceláři – lidé, jejichž energii a styl milujeme, lidé, s nimiž jdeme na večeři a trávíme s nimi čas,“ vysvětlil pro portál Fashionista designér dámského oblečení značky J .Crew, Somsack Sikhounmuong.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora