Slupovací maska z černého uhlí dává ženám pořádně zabrat

- Komerční sdělení -brilantní

Černé uhlí je trendovou přísadou vlastnoručně vyrobených obličejových masek, které způsobují enormní bolest.

Naše babičky i mámy dobře znají výraz „pro krásu se trpí“. Když chceme být přitažlivé, trápíme své nohy vysokými podpatky.

Čtěte také:

Tři pravidla regenerace pleti po létě

Čtěte také:

Plnoštíhlé herečky se odhalily v reklamě, vyjádřily lásku ke svému tělu

Čtěte také:

Šest způsobů, jak nosit pruhy tento podzim

Čtěte také:

Designérů už nezajímají jen štíhlé bělošky

Čtěte také:

Tajemství úplňkových nocí: Odlesky v přírodě a mýtech

Dobrý dojem možná na své okolí děláme až do momentu, než nás lodičky nezačnou drtit a chodidla bolet. Přesto je většina žen miluje.

Stejně je to s depilací nohou, oblasti bikin či podpaží či s trháním obočí. Při mnoha podobných rutinách krásy se nám tisknou do očí slzy, které nepramení z dojetí, ale spíše z bolesti.

Nejbolestivější pleťová maska
Takové pojmenování si vysloužil jeden z novějších trendů v oblasti krásy a kosmetiky – slupovací maska ​​z aktivního černého uhlí. Můžete si ji pořídit v obchodech se speciální kosmetikou i online nebo si ji doma vlastnoručně vyrobit.

Jejím základem je právě černé uhlí, které mělo v lékárničkách stále místo a užíval ho každý, kdo se setkal se žaludečními problémy.

Vědecká obec se však časem začala poohlížet i po dalších schopnostech dřevěného uhlí a jeho vlivech na lidské tělo.

Portál Helthyburtsmart.com zveřejnil článek, ve kterém srovnával vědecké studie věnované vlastnostem černého uhlí za posledních 30 let.

Někteří vědci uhlí připisovali schopnost zbavit tělo toxinů, bělit zuby, čistit pleť, zbavit tělo plynatosti či zpomalit stárnutí pokožky.

I když podle Healthybutsmart.com studie jasně nedokázaly skutečně pozitivní účinky černého uhlí na pleť či zuby, marketingové společnosti využily tohoto „boomu“ a na trh tak přinesly několik typů výrobků z černého uhlí s tvrzením, že jde přímo o zázračný produkt matky přírody.

Nelze však tvrdit, že černé uhlí by našemu tělu škodilo. I součástí našeho těla je uhlík, takže lze přemýšlet v intencích zapadání tohoto produktu do naší biologie.

Vraťme se ale ke slupovací masce. Jedná se o jeden z nejčastějších „beauty“ produktů vyráběných z černého uhlí.

Některé masky z uhlí obsahují také extrakt z ovsa či ovocné šťávy a je třeba je nechat na obličeji schnout půl hodinu až hodinu, poté odloupnout. Masku z černého uhlí si můžete připravit i doma.

Na internetu koluje několik velmi jednoduchých návodů. Většina z nich však obsahuje zvláštní ingredienci – netoxické lepidlo. Právě to spolu s černým uhlím způsobuje, že maska ​​je sice efektivní, ale neuvěřitelně bolestivá.

I my v redakci jsme si chtěli vyzkoušet tento zázrak, ale když jsme viděli video s mladou dívkou, která během odlupování masky bolestivě křičela, pokus jsme zatím odložili na neurčito.

Video, které dívka s pseudonymem Cachet pověsila na Twitter rozesmála, ale také donutila k soucitu desítky tisíc lidí. Podívejte se sami.

Experiment s maskou na obličej si vyzkoušelo mnoho blogerů i vlogerům po celém světě a každý se sice těšil na skvělý výsledek, ale to, co mu předcházelo, bylo nadmíru nepříjemné.

Masku si namícháte z netoxického lepidla a černého uhlí rozdrceného na prášek nebo vysypaného z pilulek. Vznikne hustá lepivá tekutina, kterou si natřete na obličej.

Po zaschnutí, které trvá většinou přibližně 40 až 50 minut, můžete masku slupovat. Připravte se však na to, že ztuhlá masa bude pleť extrémně natahovat. Masku odlupujte od brady směrem nahoru.

Jak jsme odpozorovali z videa vlogerů, pocit bolesti nastává v momentě, kdy spolu s nadbytečným mazem, nečistotami a černými puntíky začnete odstraňovat i drobné chloupky na obličeji a táhnout kůži.

Slupování trvá jen chvíli, proto se mnozí, kteří si tento rituál vyzkoušeli, rozhodli ho časem opakovat. Důvodem je zejména výsledný efekt, prokrvená pokožka a čisté póry.

Zbývá jen na vás, jestli se rozhodnete, toto „beauty“ trýznění podstoupit nebo ne.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora